MR kręgosłupa w części piersiowej

MR piersiowy: Klinowe zniekształcTH11.Na TH7/8 widoczne uwypuklenie tylniegozarysu krążka z modelowanie przedniej powierzchni rdze kręgo. Na poziomie Th10/11 widoczna szerokopods. centr-lewo boczna przepuklina krążka na ok 2mm z model przednie lewo bocznympowierzchni rdze kręgo,Poza tym osterofity na przednich ibocznych krawędziach trzon najbardziej nasilone na szczycie kifozy piersiowej. Zmiany zwyr.w stawach m/k w postaci podchrzestnej sklerotyzzaostrzenie na kraw.staw.wielopoz.w kieru.rdzenia

Proponuję rozpocząć postepowanie od działań rehabilitacyjnych. Kinezyterapia kręgosłupa metodą Mc Kenzie'go powinna pomóc w perspektywie 2-3 miesięcy. Sam wynik NMR nie wystarczy do ustalenia strategii terapeutycznej. Ważne jest jakie są objawy, masa ciala, praca wykonywana na co dzień, współistnienie innych chorob (w tym funkcjonowanie gruczołów dokrewnych), tło genetyczne itd. Różne sytuacje kliniczne to różne drogi terapeutyczne przy podobnym obrazie NMR.