Jak ocenić ten opis MR kręgosłupa u 41-latki?

Proszę o wyjaśnienie wyniku badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa piersiowego. Opis: Kyfoza piersiowa pogłębiona, esowata skolioza,rotacja kręgów.W trzonie Th4 widoczny naczyniak sr.8 mm.Krążki Th/Th7, Th9/Th10 z cechami dehydratacji.Na poziomie Th7/Th8 widoczna pośrodkowo lewoboczna wypuklina krążka m/ kręgowego na gl.ok.2 mam,zwężająca przednia przestrzeń plynowa worka oponowego z nieznacznym modelowaniem przedniej powierzchni rdzenia kręgowego.Na poziomie Th9/Th10 przyśrodkowo lewoboczna wypuklina krążka na gl.3 mm,redukująca przednia przestrzeń plynowa worka oponowego i uciskajaca rdzeń kręgowy.Sygnal rdzenia kręgowego w normie.Szerokosc obramowań kostnych kanału kręgowego w gr.normy. Bardzo proszę o radę do jakiego lekarza mam się udać

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opis badania wskazuje zmiany zwyrodnieniowe na poziomie odcinka piersiowego kręgosłupa – dehydratację, czyli odwodnienie krążków międzykręgowych, przepuklinę dysku oraz ucisk worka oponowego. Te zmiany prawdopodobnie powodują silny ból oraz być może zaburzenia czucia kończyn górnych. Więcej informacji odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawow-kregoslupa.

Zdecydowanie wymagają niezwłocznych konsultacji lekarskich – wyniki badania MRI może Pani omówić z ortopedą lub neurochirurgiem. Leczenie zależne będzie m.in. od dolegliwości, jakie Pani doskwierają. Być może zostanie Pani skierowana na zabiegi rehabilitacyjne, które w połączeniu z leczeniem farmakologicznym mogą przynieść dobre rezultaty. Więcej będzie w stanie powiedzieć lekarz nie tylko na podstawie wyników badań MRI, ale także po zebraniu wywiadu i badaniu fizykalnym.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-kregoslup-bole-szyi-odcinka-ledzwiowego-i-piersiowego-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.