Wynik RTG kręgosłupa piersiowego 47-latki

Otrzymałam wyniki z RTG kręgosłupa piersiowego: kifoza piersiowa zachowana. Skietoryzacja podchrzęsna w odcinkach przednich trzonów na szczycie kifozy z odczynem wytórczym na krawędziach trzonów - zmiany zwyrodnieniowe. Obniżenie wys. krążków m-k w odcinkach przednich na szczycie kifozy. Poza tym wysokość trzonów i krążków m-k w normie. Czy taki stan jest groźny ? Co to może oznaczać ? Proszę o odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zmiany nie są groźne, opisano początkowe zniekształcenia kręgosłupa wynikające z wieku, w miarę ich rozwoju może pojawić się ból pleców, zwłaszcza poranny, ustępujący po rozruszaniu.
Pozdrawiam