Mroczki przed oczami podczas wstawania

Co może świadczyc o tym iż gdy szybko wstane z łózka mam niekiedy jakby fioletowe mroczki przed oczami. Które po chwili znikają.

Witam,
wynika to najprawdopodobniej ze zbyt szybkiej pionizacji po dłuższym leżeniu (szybki spadek ciśnienia krwi, odpływ krwi z naczyń mózgowych)
Radziłabym nie wstawać zbyt gwałtownie, gdyż można w ten sposób stracić równowagę i upaść.
pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Mogą to być zaburzenia neurologiczne, okulistyczne lub wynikające ze zmiany ciśnienia między pozycją siedzącą a stojącą.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski