Mrowienie i skurcze po zabiegu z zastosowaniem botoksu na czoło

witam 1 listopada zdecydowałam się na zbieg z botoksu na czoło. Od kilku dni zaczęłam chwilami odczuwać lekkie mrowienie a zaraz potem mam dziwne skurcze mięśni i marszczy mi się nienaturalnie czoło co powoduje dziwne grymasy. Po chwili przechodzi. Co jest tego powodem???

Witam Panią
W swojej praktyce nie spotkałam sie z takimi skargami pacjenta. Teoretycznie wiadomo, że w chwili obecnej następuje u Pani proces powstawania nowych połączeń miedzy nerwem a mięśniem. Nie powinno to jednak dawać tego typu objawów. W takiej sytuacji prosze zacząć przyjmować duże dawki magnezu np Magne B6 3x2tbl. Prawdopodobnie odczuje pani ulgę.
Ewa Rybicka

Mrowinie, nierównomierne marszczenie mięśni i pododbne indywidualne odczucia pacjenta, to normalny objaw, który może wystapić w czasie do 2 tygodni po podaniu toksyny botulinowej. Jeśli jednak objawy te trwaja dłużej, nalezy koniecznie zgłosić się do lekarza, który zabieg wykonywał aby skonsultowac przyczynę. Oczywiście można dodatkowo stosować preparat zawierający magnez.