Drętwienie języka i ust - z czego to wynika?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu, przez kilka dni (wcześniej również się to pojawiało, ale sporadycznie) odczuwam najpierw drętwienie języka, takie jego delikatne mrowienie, raczej całego, a później ból języka - również całego, chociaż tutaj najbardziej dotyczy to końcówki. Od dziś dołączyło się do tego okresowe drętwienie ust. Język nie jest obłożony - nie ma na nim żadnych nalotów ani podrażnień. Zaznaczam, że mam 51 i obecnie jestem w okresie menopauzy, nie biorę żadnych leków. Z czego może wynikać takie drętwienie języka i ust? Czy to może mieć związek z menopauzą czy istnieje ryzyko, że to wczesny objaw jakiegoś schorzenia? Do tej pory nigdy czegoś takiego nie miałam, uczucie drętwienia języka i ust jest mi całkowicie obce, a tutaj dochodzi jeszcze ból, który może nie jest uciążliwy, ale nie wiem z czego wynika. Co mi jest? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opisane objawy mogą świadczyć o hipokalcemii (zbyt niskim stężeniu wapnia w surowicy).
Wskazane oznaczenie poziomu wapnia we krwi. Skierowanie na to badanie można uzyskać po konsultacji u lekarza rodzinnego.
polecam poniższy artykuł dotyczący roli wapnia w organizmie i przyczynach jego niedoboru:
http://portal.abczdrowie.pl/stezenie-wapnia