Mrowienie w ręce a choroby kręgosłupa

Witam, od 3 tyg, mam mrowienie w lewej ręce od palców do ramienia , jest to bolesne i bardzo uciązliwe , mam wazenie ze nie utrzymam danej zeczy w rece, co to moze byc i jak to leczyc, czytalam ze moze to byc od kregoslupa szyjnego tylko nie bardzo wiec jak to polaczyc , co ma jedno do drugiego. Prosze o jasna dla zwyklego czlowieka odpowiedz. Dziekuje

Witam! Opisane objawy mogą mieć związek z chorobą zwyrodnieniową stawów kręgosłupa. W jej przebiegu dochodzi bowiem do zmian struktury krążków międzykręgowych, które mogą uciskać na odpowiednie korzenie nerwów dając objawy w postaci mrowienia. pieczenia czy zaburzeń czucia. W celu dokładnej oceny zmian proszę skonsultować się ze specjalistą neurologiem.