Przepuklina kręgosłupa a ucisk nerwów

Prosze o pomoc, od krotkiego czasu czuje ciagly swist w prawej stronie glowy, nie przebywalam w glosnych pomieszczeniach ani nic takiego. Zaczelo sie nagle i praktycznie caly dzien mnie to trzyma. Mam lordoze kregoslupa szyjnego z przepuklina. Czy to moze byc przyczyna ucisku nerwow np? Czy sa to inne przyczyny. Jak temu zaradzic? Jest to niezbyt przyjemne. Dziekuje.

Najczęściej uciska na korzenie nerwowe objawia się zaburzeniami czucia i drętwieniem w kończynach górnych, tj. palcach oraz powierzchniach przedramion i ramion - w zależności od dermatomu. Lordozę w odcinku szyjnym każdy z nas ma - patologiczne jest zniesienie lub jej pogłębienie. Proponuję udać się do fizjoterapeuty w swoim mieście, który po zbadaniu i przeprowadzeniu wywiadu będzie mógł powiedzieć coś więcej.