Co mogę robić z takim bólem kręgosłupa?

Mam problem z kręgosłupem konkretnie z odcinkiem szyjnym jak chodzę to nic mi nie dolega mam pracę siedząca albo jak jadę samochodem to czuję że coś uciska mi nerwy mam zawroty głowy czasem niewyraźne widzenie i ból głowy i karku kupiłem miękki kołnierz ortopedyczny niestety przez przepuklinę przełyku śpię dość wysoko gdzie powinno spać się nisko są jakieś lekarstwa żeby mniej bolało czy pozostaje tylko już lekarz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w takim wypadku przede wszystkim powinien Pan skonsultować się ze specjalistą – ortopedą – oraz wykonać badania obrazowe – na początek może to być RTG, choć niewykluczone, że konieczne będzie TK lub nawet MRI odcinka szyjnego kręgosłupa.

Zarówno spanie na wysokiej poduszce, jak i noszenie kołnierza ortopedycznego nie są wskazane przy zwyrodnieniach kręgosłupa szyjnego bez wyraźnego wskazania lekarza. Może to powodować pogłębienie wady i osłabienie mięśni przykręgosłupowych, które stanowią swoisty gorset dla kręgosłupa.

Zachęcam do lektury naszych artykułów, być może okażą się pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia-szyjna-przyczyny-objawy-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny-a-zawroty-glowy.

Proszę pamiętać, że siedzący tryb życia i nieprawidłowa postawa ciała – w tym wypadku zwłaszcza podczas siedzenia – są główną przyczyną dolegliwości bólowych głowy i karku. Mogą wskazywać na dyskopatię odcinka szyjnego, choć bez badania i zebrania szczegółowego wywiadu nie sposób postawić jednoznacznej diagnozy – również szereg schorzeń neurologicznych może objawiać się zaburzeniami widzenia czy zawrotami głowy. Stąd też nie należy bagatelizować problemu ani próbować leczyć bez konsultacji z lekarzem.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://uroda.abczdrowie.pl/cwiczenia-wzmacniajace-kregoslup-szyjny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.