Przepuklina w kręgosłupie szyjnym i ucisk na rdzeń kręgowy

Stwierdzono u mnie przepuklinę w kręgosłupie szyjnym ( 8,5 mm), która uciska na rdzeń kręgowy i worek oponowy. Czy konieczna jest operacja ? Jakie istnieje zagrożenie?Czy można zastosować w takim przypadku zabiegi fizykoterapii? Nadmieniam,że w przepływach szyjnych wyszedł ucisk na tętnicę przy skręcie szyi. Czy operacja musi być już wykonana, ile jeszcze można czekać?

Wydaje mi sie, ze jest Pani prowadzona w sposob prawidlowy przez lekarza diagnozujacego. prosze sie trzymac jego wskazowek. Nie mozna na takie pytamnia odpowiedziec nie badajac pacjenta , nie widzac jego wynikow badan.

Witam,
Pani problem można rozpatrywać tylko i wyłącznie po dokładnych oględzinach. Proponuję zebrać 2-3 opnie lekarzy/fizjoterapeutów.
Pozdrawiam