Wynik MR kręgosłupa 38-letniej kobiety do analizy

Witam serdecznie.Wynik MR:Wyprostowanie fiz.lordozy.Na poziomach C4/5,C5/C6 widoczne pośrodkowo-obustronne przepukliny krążków m-k,ktore z osteofitami na tylnobocz.krawędz.trzonów uciskają worek oponowy korzenie nerwow rdzeń.w otworach m-k.Obniżenie wys.tych krążków z niższym sygn.w obrazach T2 zależnych odp.zmianom degenerac.Zmiany zwyrodn. w trzonach szyjnych na poziomach dyskopatii.Rdzeń b.z. Czy to wyrok,a karą będzie operacja?Czy może uda się obejść???Błagam o odp.

Witam,
należy pamiętać że operacja służy poprawie komfortu życia pacjenta i zniesieniu silnych dolegliwości bólowych i wykonuje się ją po całym szeregu zabiegów rehabilitacyjnych w przypadku kiedy jest brak ich skuteczności a dolegliwości znacznie utrudniają funkcjonowanie.Domyslam się że towarzyszą Pani bóle karku i kończyn górnych z ewentualnym drętwieniem, czy tak? Polecam odpowiednią poduszkę rehabilitacyjną (potrzeba ok. tygodnia aby kręgosłupa przyzwyczaił się do niej) i zabiegi rehabilitacyjne : ćwiczenia , masaż ,laser lub prądy TENS na okolice kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Prosze poszukać w okolicy rozsądnego fizjoterapeuty i popracować indywidualnie . Dodatkowo wizyta u neurochirurga odpowie na wiele pytań , które krążą w Pani głowie. Nie zawsze operacja jest najlepszym lekarstwem i nie wszystko da się zoperować.
Pozdrawiam