Mydło Siarkowe

Witam . Czy mogę używać mydła siarkowego codziennie rano i wieczorem kiedy myję twarz? Czy to pomaga? Kolejne pytanie jak często robić peeling twarzy? Proszę także o kilka wskazówek jak myć twarz pokrytą trądzikiem pospolitym, przy ropnych wypryskach? Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Makijaż - trendy lato 2011

Umiejętnie wykonany makijaż to ozdoba kobiety. Czy wiesz jednak, jak malować się latem? Naucz się wykonywać krok po kroku makijaż na lato, zapoznaj się z filmem instruktażowym.

Witam,
 Możesz spróbować używać do mycia mydła siarkowego 2 razy dziennie. Gdyby zbyt mocno wysuszało skórę należy stosować je rzadziej np. raz dziennie. Istnieje też ryzyko podrażnień, wtedy trzeba przerwać stosowanie i zastąpić je jednym z dostępnych żeli do mycia cery trądzikowej.

Peeling dobrze jest robić 1-2 razy w tygodniu, zależy to od rodzaju peelingu, a także od wrażliwośći cery. Peelingi gruboziarniste mogą drażnić cerę wrażliwą, wtedy warto zastosować peeling enzylmatyczny.
Lepiej również nie stosować peelingów ziarnistych na ropne zmany, gdyż mogą się przyczynic do rozprzestrzenienia bakterii na inne partie twarzy i powstania większej ilości krost.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty