Mydło szare

Czy mydło szare można używać,mając trądzik?Jest skuteczny?

Witam,

Mając cerę trądzikową można używać do mycia szarego mydła, gdyż nie powinno podrażniać ani nasilać zmian. Jednak o skuteczności nie możemy w tym wypadku mówić, ponieważ nie pozbędzemy się zmian używając tylko szarego mydła.

W zależności od nasilenia zmian, należy dobrać odpowiednie preparaty do pilęgnacji i leczenia. Najlepiej, żeby zrobił to dermatolog po dokonaniu osobistej oceny skali problemu.

Pozdrawiam serdecznie