Mylne postrzeganie przy depresji a lek Setaloft

Witam ! Czy przy depresji występuje takie coś że gdy jadę samochodem 80 km to wydaje mi się ze wolno jadę albo nie umiejętnie coś robię czy to może objawy leku setaloft który biorę os około 3 miesięcy

Witam, lek Setaloft może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych, jego działanie wpływa na czynności wymagające - uwagi, precyzji - stąd też konieczność obserwowania własnych reakcji na lek.
Poza lekiem depresja, także może również wpływać na takie postrzeganie. Zaburzenia depresyjne dotyczą sfery emocjonalnej, ale osłabiają również funkcje kognitywne, powodując deficyty wybiórcze, swoiste, łagodne ale także zmiany postrzegania uogólnione i nasilone.pozdrawiam

Witam Pana
Proszę w miarę możliwości skontaktować się z swoim lekarzem, który wypisywał Panu receptę na lek. Ważne jest aby Pan opowiedział o swoich objawach i obawach i zastanowił się wspólnie z lekarzem czy to co Pan opisuje nie jest ubocznym skutkiem brania leku.
Anna Suligowska