Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mylne postrzeganie przy depresji a lek Setaloft

Witam ! Czy przy depresji występuje takie coś że gdy jadę samochodem 80 km to wydaje mi się ze wolno jadę albo nie umiejętnie coś robię czy to może objawy leku setaloft który biorę os około 3 miesięcy
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam, lek Setaloft może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych, jego działanie wpływa na czynności wymagające - uwagi, precyzji - stąd też konieczność obserwowania własnych reakcji na lek.
Poza lekiem depresja, także może również wpływać na takie postrzeganie. Zaburzenia depresyjne dotyczą sfery emocjonalnej, ale osłabiają również funkcje kognitywne, powodując deficyty wybiórcze, swoiste, łagodne ale także zmiany postrzegania uogólnione i nasilone.pozdrawiam

0

Witam Pana
Proszę w miarę możliwości skontaktować się z swoim lekarzem, który wypisywał Panu receptę na lek. Ważne jest aby Pan opowiedział o swoich objawach i obawach i zastanowił się wspólnie z lekarzem czy to co Pan opisuje nie jest ubocznym skutkiem brania leku.
Anna Suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy