Na co mogą wskazywać biegunki i zaparcia?

Witam, mam pytanie odnośnie moich ( mężczyzna 33l.) wyników badań laboratoryjnych. Moje wyniki: AFP 7 (norma do 5,8), pozostałe markery ok, ALT 42 (norma do 41), glukoza 106 (norma do 105), mocznik 45 (norma do 39), odczyn moczu 5(kwaśny), ciężar właściwy moczu 1030, kwas foliowy 8,1 ( norma 10,4- 42,4), MCHC 36,6 (norma do 36). Pozostała pełna morfologia w normie, OB w normie, witamina B12 w normie, Ast w normie, bilirubina całkowita, sód, potas, kreatywna, egfr, żelazo, hormony tarczycy - w normie. Ponadto w moczu nie wykryto glukozy, białka, ketonów, bilirubiny, nitrytów, urobilinogen w normie. Poza tym mam bóle w podbrzuszu, ostatnio raz biegunkę, raz zatwardzenie. Jestem wiecznie przemęczony, po pracy nie mam siły na nic. Mam cienie pod oczami bez względu na ilość snu. Mam też refluks żołądkowy, przepuklinę przełyku. Robiłem usg jamy brzusznej i jąder - nic nie wykazała, poza niewielkimi żylakami jąder, prostata ok, była też tomografia jamy brzusznej oraz gastroskopia i kolonoskopia- żadnych niepokojących zmian. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić odnośnie ewentualnych zmian nowotworowych, czy są jeszcze jakieś dokładne badania watroby- obrazowe czy laboratoryjne, które w 100% wykluczą nowotwór? Tomografia była bez kontrastu-uczulenie. Może rezonans magnetyczny? Pytam się o takie rzeczy, bo w rodzinie były przypadki za późno wykrytych nowotworów. Z wyników na pewno wynika odwodnienie. Z tym, że członek mojej rodziny tez byli leczony na odwodnienie, a okazało się ze w tym czasie miał już 6 cm guz trzustki. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza gastroenterologa aby odpowiednio rozszerzyć diagnostyke sadze ze pod postacią rm