Na co może być chory mój brat?

Od 1,5 tygodnia mojego 22-letniego brata bardzo boli głowa, a nigdy wcześniej nie bolała, od kilku dni nic nie je, bo wymiotuje. Byliśmy na badaniu dna oka, wyszło dobrze. W szpitalu zrobili mu tomografię komputerową głowy i wyszły jakieś niepokojące zmiany. Co to może być?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dane, które podała Pani odnośnie brata, są dość skąpe. Ból głowy oraz wymioty w połączeniu z nieprawidłowym wynikiem tomografii komputerowej świadczą jedynie o tym, że powód dolegliwości leży wewnątrz czaszki. Wszystko zależy od rodzaju zmian i ich umiejscowienia. A spektrum możliwości jest ogromne – od  przyczyn zupełnie błahych do bardzo poważnych, dlatego nie ma sensu snuć domysłów. Pani brat powinien koniecznie zostać zbadany przez neurologa, który oceni również wynik tomografii i podejmie decyzję, co do dalszego postępowania.