Proszę o ocenę mojego wyniku z tomografii głowy

Witam serdecznie. Bardzo bym prosiła o pomoc w ocenie diagnozy mojej tomografii komputerowej głowy. Od soboty 9.10.2010 miałam potworne bóle głowy, wymioty i temp. 38-39st. Wcześniej dostałam antybiotyk - augmentin - ponieważ mialam ból gardla. Ból glowy nasilał się, aż we wtorek trafilam do szpitala na oddział neurologiczny. Tam na wstępie zrobiono mi tomograf komputerowy głowy. We wnioskach wpisano "zmniejszenie przestrzeni płynowej podpajęczynówkowej na sklepistości obu półkul mózgu". Badanie punkcji lędźwiowej nie wykazal żadnych zmian. Bardzo silny ból glowy (z wymiotami i temp. 38-39) utrzymywał się do piątku, dopiero od tego dnia zaczął ustępować. Do domu zostalam wypisana 18.10.2010 z ustną opinią, iż były to powikłania związane z anginą i antybiotykiem. Na wypisie wpisano jedynie, iż w trakcie hospitalizacji bóle glowy ustąpiły. Ale ja mając 38 lat nigdy wcześniej nie miałam tak potwornych i długotrwałych bóli glowy. Leczona byłam ketonalem, biotraxonem, hydroxyzyną, oxazepem, mannitolem, tramalem. Bardzo proszę o ocenę czy powodem bóli glowy mogła być faktycznie angina oraz o ocenę opisu mojego TK glowy.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

W przebiegu infekcji mogą pojawić się bóle głowy. Mogą wiązać się zarówno ze skutkami ubocznymi leczenia, ale także samą infekcją. W opisie tomografii komputerowej w zasadzie nie ma istotnych nieprawidłowości, zmniejszenie objętości płynów może wynikać z odwodnienia (wymioty, gorączka itp). Skoro w pozostałych badaniach nie stwierdzono nieprawidłwości, a bóle głowy ustąpiły, sądzę, że nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam.