Na co wskazują żółte plamy na podniebieniu?

Witam, zauważyłem dziwne żółte plamki na podniebieniu w okolicy migdałków. Czy to jest nirmalne czy coś tam się zaczęło dziać? Dobrych kilka lat temu miałem hpv, przez to wycięte migdałki
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

widoczne żółte plamki na podniebieniu w okolicy migdałków mogą mieć różne przyczyny i niestety bez odpowiednich badań, ciężko określić co może je powodować w Pana przypadku. Może to być objaw infekcji, ze względu na to, że wcześniej występował już problem z HPV.

Proszę monitorować swoje objawy i w razie potrzeby udać się do laryngologa. Lekarz może zbadać podniebienie, zapytać o dokładne objawy oraz wykonać ewentualne dodatkowe badania, aby zidentyfikować przyczynę i zaplanować odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zolte-zabarwienie-podniebienia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.