Na co wskazuje to krwawienie u 31-latki?

Witam . Miałam miesiączkę która zakończyła się 1 marca . Dostałam ponownie jakby 9 marca i mam ja do tej pory . Różni się ona od moich miesiączek tym , że nie mam bólu brzucha ani skrzepów i nie jest tak obfita jak zawsze jednak trwa zdecydowanie dłużej niż zazwyczaj . Do tej pory miałam zawsze regularne miesiączki . Czy powinnam się obawiać ? Nie wiem czy ma wpływ na to fakt , że zaczelam regularnie uprawiać stosunek . Proszę o pomoc .
KOBIETA, 31 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ponowne krwawienie nie jest miesiączką i może mieć wiele różnych przyczyn. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z ginekologiem, który po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej.

Krwawienia w środku cyklu miesiączkowego może mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi, mięśniakami macicy, polipami bądź torbielami. Regularne współżycie nie powinno mieć tu większego znaczenia, choć może Pani o tym wspomnieć lekarzowi podczas wizyty.

W naszym serwisie pojawiało się wiele pytań o krwawienie w środku cyklu miesiączkowego. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-w-srodku-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skad-u-mnie-krwawienie-w-srodku-cyklu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-krwawienie-w-srodku-cyklu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.