Na co wskazuje wypukłe podbrzusze?

Dzień dobry, Podczas leżenia na plecach widać wypukłość w podbrzuszu jakby podłużną która idzie aż do linii pępka. Czy powinnam coś z tym zrobić? Co to może być? Miałam w ostatnim czasie kolonoskopie, która nie wykazała, żadnych odchyleń. Byłam na kolonoskopii z uwagi na dużą ilość przezroczystego śluzu w kale i pojedyncze krwawienie które miało miejsce 2 miesiące temu. Poza tym brak innych objawów poza ciągłym stanem podgoraczkowym (ok. 37.1). Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wypukłość w dolnej części brzucha może wskazywać na obecność przepukliny. Powinna Pani udać się do lekarza, aby to zweryfikować.

Przepuklina brzuszna objawia się charakterystycznym uwypukleniem, które początkowo daje się wprowadzić ponownie do jamy brzusznej. Ponadto pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe, wzdęcia, nudności, zgagę oraz wymioty.

Wypukłe podbrzusze może być również skutkiem odkładania się tkanki tłuszczowej, objawem wzdęć lub zaparć. Lekarz musi obejrzeć podbrzusze, aby zalecić dalsze postępowanie.

Poniżej umieszczamy podobne pytania z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypuklosc-w-dolnej-czesci-brzucha-co-mi-moze-dolegac,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypukle-dolne-partie-brzucha,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wypuklosc-w-dolnej-czesci-brzucha-a-podejrzenie-przepukliny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.