Na czym polega metoda wg Degi?

Witam, Mam mieć operowanego haluksa metodą wg. Degi. Prosiłabym o odpowiedź na czym polega ta metoda. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Polega to na przecięciu kości śródstopia z pozostawieniem fragmentu od strony bocznej, przemieszczeniu głowy kości śródstopia do boku i "nałożeniu" głowy na ten fragment od strony bocznej. Daje to korekcję ustawienia palca ale też i skrócenie kości promieniowej co nie zawsze jest wskazane.