Na czym polega zabieg wydłużania nogi?

Na czym polega zabieg wydłużaniania nogi? A w tym przypadku skracania zdrowej nogi, ponieważ lekarz proponuje blokowanie chrząstkę wzrostowych. Syn ma 3cm krótsza noga. Jakie sa zalecenia po zabiegu? Na czym on polega? Prosze o dokładna odpowiedz. Pzdr!

Aleksander Ropielewski

Zabieg blokowania chrząstki wzrostowej - epifizjodeza polega na połączeniu śrubą kości z obydwu stron chrząstki wzrostowej. W zależności od potrzeb może to być proces odwracalny (jeżeli po pewnym czasie wyjmiemy śrubę) lub nieodwracalny (gdy śruba zostanie na stałe). Taki zabieg należy wykonać przed zarośnięciem chrząstki wzrostowej.
PO operacji wymagana jest zazwyczaj tygodniowa hospitalizacja, po okresie 12 tygodni możliwy jest powrót do aktywności fizycznej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski