Przebieg zabiegu epifizjodezy

Czy moge prosić o wyjaśnieniu na czym polega i jakie sa zalecenia po operacji epifizjodezy odwracalnej przy krótszej nosze o 2,5 cm. Lekarz, który nas skierował nie był zbyt rozmowny a do zabiegu zostało pare dni, wiec nie mam czasu zeby sie z nim skontaktować. Prosze o dość obszerna odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Zabieg polega na wkręceniu (uszkodzeniu) do chrząstki wzrostowej dłuższej kończyny śrub. W ten sposób zahamowany jest wzrost dłuższej kończyny, a krótsza można wyrównać różnice w długości. Śruby można później usunąć lub zostawić.