Odstająca kość małego palca u nogi

Witam. Mam 18 lat i jestem chłopakiem. Aktywność fizyczna rzadka (czasem rower, trochę pogram w piłkę) Od dłuższego czasu mam problem z małym palcem u lewej stopy. Mianowicie nie wiem czy to kość tak odstaje, czy to jakieś inne zmiany, Do jakiego lekarza się udać ? Czy czeka mnie zabieg ? Ile trwa leczenie po zabiegu ? (Wolałbym zabieg, niż chodzenie cały rok w jakiejś wkładce która pewnie da mizerny efekt) Zdjęcia http://i62.tinypic.com/1z4ddtt.jpg http://i59.tinypic.com/2eofjft.jpg

Dzień dobry
Występująca u Pana choroba to deformacja o nazwie bunionette, polega ona na odstawaniu głowy V kości śródstopia do boku. Ponieważ wynika ona ze zmienionego ustawienia kości ćwiczenia nic tutaj nie poradzą, podobnie wkładki. Rozwiązaniem jest albo dobór butów z szerokimi noskami albo leczenie operacyjne które polega na przecięciu kości i zmianie jej ustawienia na prawidłowe. Więcej informacji może Pan znaleść na stronie www.poradniastopy.pl
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego