Na czym polegają moje problemy ze zdrowiem?

Jakiś czas temu trafiłam do szpital z powodu siniejącej lewej ręki. EKG i badanie krwi nie wykazało nic poważnego. Były podejrzenia o zespół Raynauda. Miałam zrobioną kapilaroskopię dłoni. Okazało się, że faktycznie mam wcześniej wspomniany zespół. Ogólnie jestem osobą nerwową i czasami przesadnie boję się o swoje zdrowie. Od kilku dni miałam bóle głowy. Raz z jednej strony bolało, raz z drugiej. Ból był tępy i czasami zdarzało się kłucie. Po konsultacji z lekarzem okazało się, że mam niskie ciśnienie 70/90. W internecie naczytałam się o objawach guza mózgu itp. Od dwóch dni źle się czuję. Jak jestem w trakcie czytania, to często robi mi się ciemno przed oczami. Mam dziwne uczucie, tak jakbym była na karuzeli, ale do tego dochodzi takie dziwne otępienie, jakbym czasami nie wiedziała, co się dzieje (trwa to kilka sekund). Nie wiem, czy sobie wmawiam te objawy, ale bardzo się boję i właściwie tylko o tym myślę całymi dniami, to może pogarszać mój stan. Dodam również, że boli mnie w jednym punkcie w okolicach karku. Ból jest kujący i czuję go, jak ruszam szyją. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Zespół Reynauda charakteryzuje się napadowymi skurczami naczyń kończyn górnych objawiającymi się sinieniem dystalnych części rąk. Zwykle występuje samoistnie lub wtórnie do innych chorób. Zdarza się, że jest wczesnym objawem nowotworu, ale nie guzów mózgu.
Opisywane dolegliwości mogą być wywołane niskim ciśnieniem krwi. Warto w takich sytuacjach wypić kawę czy się pogimnastykować. Warto w trakcie napadu zmierzyć ciśnienie, by mieć pewność, że to jest przyczyną wszystkich objawów. Podobne sytuacje mogą się także zdarzać w przypadku niedocukrzenia.
Czy wykonywałaś badania krwi, w tym oznaczenie glukozy na czczo? Kujący ból karku może być spowodowany nadwyrężeniem mięśni podczas ćwiczeń lub "krzywym przysypianiem".
Wspomniane dolegliwości nie są typowe dla guzów mózgu. Dla własnego spokoju zawsze możesz umówić się na wizytę do neurologa, który przeprowadzi pełne badanie neurologiczne, tzn. zbada odruchy źrenic, nerwy czaszkowe, napięcie mięśni i inne. Na podstawie badania wysunie odpowiednie wnioski i ewentualnie zleci badania obrazowe dla wykluczenia patologii w obrębie mózgowia.
Ze względu na krótkotrwały charakter dolegliwości i Twoją nadmierną troskę o własny stan zdrowia istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje objawy mają charakter psychogenny.
Pozdrawiam