Na jakiej podstawie mogę wyliczyć długość całkowitą płodu?

Witam,
jestem w 20 tygodniu ciąży. Wg USG FL wynosi 32 milimetry, proszę o informację, czy na tej podstawie jestem wstanie policzyć długość całkowitą dziecka? Czy jest np. jakiś wzór.
Dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!

Jeśli było wykonywane badanie USG i lekarz zmierzył długość udka, to aparat powinien sam automatycznie wyliczyć wiek ciążowy. Aby obliczyć masę dziecka, lekarz powinien w trakcie badania USG obmierzyć główkę dziecka i brzuszek.

Z poważaniem