Jak określić tydzień ciąży?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, który to tydzień ciąży wg wielkości CRL: - 15,3 mm, - 48,3 mm.

Witam serdecznie!

Aparat USG powinien automatycznie wyliczyć Pani wiek ciąży wg zmierzonych przez lekarza wymiarów dziecka. Informacje te powinna Pani znaleźć w prawym górnym rogu zdjęć USG.

Przytoczone wyniki badań oznaczają, że podczas pierwszego badania ciąży była Pani ok. 7 tygodnia i 6 dnia , a w trakcie drugiego badania 11 tygodnia i 4 dnia ciąży. Należy jednak pamiętać, że badanie USG nie jest idealne i dopuszczalne jest 5-7 dniowe odchylenie w zależności od tygodnia ciąży.

Pozdrawiam