Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Na których częściach ciała można stawiać bańki przeciw cellulitowi?

Na ktorych czesciach ciala mozna stawiac banki przeciw cellitowi
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak można sobie z nim poradzić? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są sposoby na zamykanie naczynek.

Nie mam pojęcia. Nie mam zandego dosiwadczenia w stawianiu baniek. Najprawdopodobniej okolice sa te same co przy " zwyłkych bankach. Tzn mozna je stawiac tam gdzei jest duzo tkanki podskórnej i tłuszczowej gdyz. banki mają wytworzyć przekrwienie bierne w tych tkankach.

0

Witam,

Baniek na cellulit się nie stawia a wykonuje masaż w partiach gdzie ten problem jest. Najczęściej zgłaszają się do mnie pacjentki z cellulitem na udach (przód i tył), pośladkach i boczkach i w tych właśnie miejscach wykonuje się masaż antycellulitowy bańką chińską gumową, zgodnie z zasadami drenażu limfatycznego. Masaż nie może być zbyt mocny, lepiej wykonywać go regularnie, z całą pewnością nie dzień po dniu. Warto raz udać się na taki zabieg w gabinetu, aby zobaczyć jak wygląda prawidłowa technika. Nie warto samemu próbować i narażać się na możliwość uszkodzenia naczynek.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy