Naciągnięcie ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego

Witam, Jestem po kontuzji barku. A dokładniej naciągnięciu ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego. Wykonałem wszystkie kroki, które zalecił lekarz, czyli 8 tygodniowy odpoczynek od treningu, rehabilitacje (prądy tens, pole magnetyczne, laser) oraz ćwiczenia z małym obciążeniem. Próbowałem wrócić do treningu siłowego, stopniowo zwiększając obciążenie i ścięgno znów boli (tak jak wcześniej dopiero po treningu). Co jeszcze można w tym przypadku zrobić?

W Pana przypadku:

- warto wykonać odpowiednio dobrany program treningowy wzmacniający mięśnie stożka rotatorów
- sprawdzić czy istnieją jakieś czynniki predysponujące do uszkadzania się ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego (np. ustawienie łopatki, odcinek piersiowy kręgosłupa)
- skorzystać z wizyty u fizjoterapeuty, który popracuje manualnie z Pana barkiem

Pozdrawiam serdecznie,
Mikołaj Krekora
www.proreh.pl