Naczyniak na wątrobie u 25-latki

Witam. Córka ma 25 lat. ma naczyniaka na wątrobie, jak leczyć, co jeść, jak postępować. Ewa

Witam Panią,
przede wszystkim stała kontrola u lekarza prowadzącego, dieta bardzo lekko strawna, regularne posiłki co 3 godziny, duża ilość wody. Lekarz prowadzący powinien pokierować całym procesem od diagnozy do wyleczenia.
Życzę zdrowia i pozdrawiam
Sylwia Beyer-Wygońska

Jaka jest wielkość tego naczyniaka? Gdzie jest on usytuowany? Jakie są wyniki badań laboratoryjnych określających funkcję wątroby? Dopiero po takich konkretnych informacjach mogę napisać na ten temat coś więcej. Naczyniaki do 10 cm średnicy, bez cech niewydolności wątroby wymagają tylko obserwacji i nic poza tym. Oczywiście trzeba odstawić jakiekolwiek środki hormonalne płciowe lub anaboliczne, aby nie miały wpływu na powiększanie się naczyniaka.