Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Naczyniak zlokalizowany na zewnętrznej stronie dłoni a leczenie operacyjne

Od kilku lat zmagam się z naczyniakiem zlokalizowanym na zewnętrznej stronie dłoni(cała dłoń).Zbliża się wyznaczony termin zabiegu operacyjnego w celu kolejnej próby(3)usunięcia tej zmiany.W wyniku rezonansu magnetycznego zmiany są prawie niewidoczne.Ale powodują ból tej ręki.Jest podejrzenie, że jest to naczyniak naczyń włosowatych.Chciałabym się dowiedzieć czy to leczenie operacyjne ma sens,czy jest szansa na jego usunięcie skoro naczynia włosowate są tak małe,że prawie niewidoczne w badaniach
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

O tym czy należy operować decyduje chirurg, który Panią prowadzi. Skoro uważa, że istnieje możliwość całkowitego usunięcia naczyniaka drogą operacyjną to zapewne taka możliwość istnieje. Proszę się nie niepokoić i zaufać chirurgowi, który będzie operował. Naczyniaki głównie ograniczają się do poziomu skóry, więc nie będą widoczne w żadnym badaniu obrazowym. Z tego powodu naczyniak nie został zobrazowany w rezonansie magnetycznym.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy