Naczyniaki trzonów kręgów kręgosłupa
Proszę o wytłumaczenie badania.Naczyniaki trzonów kręgów Th5,Th11i Th12;najw. w Th5 wysokości ok.16,5x12mm obejmuje prawie całą wysokość trzonu tego kręgu.W tk.miękkich okolicy przykręgosłupowej w otoczeniu prawego st.m-k L4-L5 oraz lewego st.m-kL5-S1 widoczne drobne zmiany płynowe wielkości ok.5mm -w badaniu MR jak torbiele maziówkowe.Dziękuję za wyjaśnienie

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Naczyniaki trzonów kręgów to zmiany łagodne, które są wynikiem nadmiernego rozrostu naczyń w obrębie trzonu kręgu. Torbiele maziowe są natomiast wynikiem zmian zwyrodnieniowych. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.