Nadciśnienie a znieczulenie stomatologiczne

Mam 33 lata, jestem kobietą, od ośmiu lat biorę lek na nadciśnienie, również na serce betabloker trzy razy dziennie. Mam też nadczynność tarczycy (teraz norma) i biorę lek przeciwtarczycowy. Chciałabym się dowiedzieć, bo muszę wybrać się do dentysty wyrwać dwa zeby i boję się tego, bo nie wiem, czy mogę mieć znieczulenie, jeżeli biorę leki. Czytałam gdzieś, że nie można brać, i ja teraz nie wiem, co mam robić. Czy można, czy nie? Boję się, że dentysta nie będzie wiedział! Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam. Dodam, że ciśnienie mam w normie.

Witam serdecznie.

Przyjmowanie leków normalizujących ciśnienie krwi i przeciwtarczycowych nie jest przeciwskazaniem do znieczulenia miejscowego wykonywanego w gabinecie stomatologicznym. Przeciwskazaniem takim jest natomiast niewyrównane nadciśnienie tętnicze i nadczynność tarczycy. Jeżeli aktualne Pani badania hormonalne tarczycy są w normie, a nadciśnienie dobrze kontrolowane lekami, może się Pani poddać zabiegowi stomatologicznemu bez żadnych obaw.