Nadciśnienie a znieczulenie stomatologiczne

Mam 33 lata, jestem kobietą, od ośmiu lat biorę lek na nadciśnienie, również na serce betabloker trzy razy dziennie. Mam też nadczynność tarczycy (teraz norma) i biorę lek przeciwtarczycowy. Chciałabym się dowiedzieć, bo muszę wybrać się do dentysty wyrwać dwa zeby i boję się tego, bo nie wiem, czy mogę mieć znieczulenie, jeżeli biorę leki. Czytałam gdzieś, że nie można brać, i ja teraz nie wiem, co mam robić. Czy można, czy nie? Boję się, że dentysta nie będzie wiedział! Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam. Dodam, że ciśnienie mam w normie.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Problemy w leczeniu zawału

Na wystąpienie zawału serca najbardziej narażeni są mężczyźni po 45 roku życia oraz kobiety, które ukończyły 55 lat. Prof. Janina Stępińska odpowiada na pytanie, dlaczego pomimo dostępności metod leczenia, wciąż 1/4 pacjentów, która doświadczyła zawału, nie jest leczona

Witam serdecznie.

Przyjmowanie leków normalizujących ciśnienie krwi i przeciwtarczycowych nie jest przeciwskazaniem do znieczulenia miejscowego wykonywanego w gabinecie stomatologicznym. Przeciwskazaniem takim jest natomiast niewyrównane nadciśnienie tętnicze i nadczynność tarczycy. Jeżeli aktualne Pani badania hormonalne tarczycy są w normie, a nadciśnienie dobrze kontrolowane lekami, może się Pani poddać zabiegowi stomatologicznemu bez żadnych obaw.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty