Nadciśnienie i cukrzyca u 85-latka

Mój tato 85 lat choruje na nadciśnienie i cukrzycę, co robić jak ciśnienie się podwyższa jakie leki są najlepsze aby je obniżyć. drugie pytanie jakie najwyższe ciśnienie w jego wieku może być bezpieczne. Z poważaniem Jadwiga

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Farmakoterapia nadciśnienia tętniczego powinna być dobrana indywidualnie przez kardiologa mając na uwadze badanie, wszystkie obciążenia czy wyniki badań dodatkowych. Za ciśnienie wysokie prawidłowe uważa się wartość 140/90.