Nadciśnienie i niedrożność nerki a planowanie ciąży

ZOna choruje na nadcienienie mimo brania amlodipine 5mg wciaz jest wysokie 150/100, do tego dochodzi niedroznosc nerki spowodowane zawezeniem , nerka dziala tylko w 20 % druga 80% GFR wynik to 89, u zony wystepuje tez czesto bialko w moczu anemia. Ja natomiast biore Gleevec lek dla chorych z bialaczka. Z wiazku z powyzszym czy powinnismy obawiac sie ze taka kondycja zony moze jej zagrazac zdrowiu I zyciu w przypadku zajscia w ciaze a tym samym nie obciazy to plodu. (amlodipine I gliveec)

Żona powinna być pod opieką lekarza hipertensjologa. Lekarz prowadzący może wydać szczegółową opinie na ten temat, znając wszystkie szczegóły stanu zdrowia Żony i ewentualnie Pana. Z pewnością zajście w ciążę teraz przy niewyrównanym nadciśnieniu nie jest dobrym pomysłem, trzeba najpierw uzyskać dobre wartości ciśnienia.W każdym razie to może być ciąża podwyższonego ryzyka wymagająca specjalistycznej opieki prenatalnej.