Nadciśnienie i skoki ciśnienia po udarze mózgu

Witam. Moja mama ma 66 lat od lat leczy się na nadciśnienie, w czerwcu miała lekki udar. Niestety od tego czasu ma problemy ze skokami ciśnienia. Zrobiono już jej dziesiątki badań, serce ma zdrowe, morfologia jest OK. Lekarze mówią że to samoistne skoki ciśnienia ale ona od udaru się dziwnie zachowuje. Panikuje, byle co ją denerwuje a te skoki ciśnienia są zazwyczaj wieczorem w dodatku bardzo źle sypia. Proszę o pomoc. Hania

Często po takich chorobach dochodzić może do dolegliwości nerwicowych co dodatkowo wpływa na labilność ciśnienia. Dobrze jest dać jakiś delikatny lek uspakajajacy. Ciśnienie się zmienia u każdego człowieka w ciagu dnia. U chorego po udarze ciśnienie może być trochę większe niż normalnie. Konieczne jest systematyczne branie leków, nie opuszczanie dawek nawet jeśli ciśnienie jest niskie i raczej nie stosowanie leków na ciśnienie doraźnie. W razie utrzymywanie się kłopotów ciśnieniowych dobrze jest wykonać badanie 24 godzinne ciśnienia.