Nadciśnienie i skoki ciśnienia u 29-latki

Witam, chciałam zapytać co powinnam zrobić w sytuacji jakiej się znajduję czyli mimo 29 lat od 13 lat choruje na nadciśnienie, nie pije, nie pale nie mam nadwagi, biorę regularnie leki, mimo to że 5 razy miałam zwiększaną dawkę w tym roku badanie holtera chyba nie wyszło dobrze mam skoki ciśnienia do rzędu 237-134 a wizytę u lekarza mam dopiero na marzec. Nie wiem co myśleć co mam zrobić

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczna jest modyfikacja terapii nadciśnienia. Warto aby zmian dokonał kardiolog. Jeśli jednak nie ma możliwości wcześniejszej wizyty u kardiologa proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.