Skoki ciśnienia, zawroty głowy i omdlenia

Witam. Proszę O pomoc poniewaz moja mama od,półtorej miesiąc ma dość,nasilone zaburzenia. Mianowicie ma skoki ciśnienia od 160/100 aż do 220/120, zawroty glowy powodujące omdlenia problemy z utrzymaniem pionu do tego występuje bardzo mocna bladość skory i dziąseł. Kilka razy zabrana ja karetka ale ponieważ leczy sie na nadciśnienie lekarze bagatelizują problem. Zbijają cisnienie i do domu. Wyniki badań krwi i moczu nic nie wykazują, ekg jest ok. Nie wiem co mam zrobić i gdzie szukać pomocy.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy udać się do lekarza rodzinnego lub kardiologa, pod okiem którego mama się leczy na nadciśnienie.
Leczenie - leki oraz ich dawki powinny być zmodyfikowane tak, by nie dochodziło do nagłych skoków ciśnienia które mogą nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje sercowo-naczyniowe.
Jeśli pomimo uporczywej terapii nie będzie efektów warto skontaktować się z lekarzem hipertensjologiem - specjalistą zajmującym się leczeniem nadciśnienia tętniczego.