Skok ciśnienia oraz zawroty głowy

Leczę wysokie ciśnienie już 20 lat.Jest ono w normie po zażyciu tabletek.Trzy dni temu zrobiło mi się jakoś dziwnie, tak jakby skurcz bolesny szyi i9 zawroty głowy.Okazało sie że cisnienie moje wynosi 200/105.Głowa stała sie taka dziwna ale nie bolała tylko lekkie zawroty i dolna szczęka stała się taka drętwa.Lekarz dał zastrzyk do żyły na spadek ciśnienia i wróciło ono do normy ale głowa jest taka dziwna,lekkie zawroty i dudnienie w uchu co jakiś czas.Co mogło mi sie stać i co to za choroba.

Magdalena Mroczek

Może być potrzebna modyfikacja leczenia nadciśnienia. Konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego lub kardiologa.

Aleksander Ropielewski

Bez przeprowadzenia badania przedmiotowego i zlecenia badań dodatkowych nie jestem w stanie udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno powinna Pani udać się do lekarza celem zmiany schematu przyjmowanego leczenia i ew. dodatkowej diagnostyki ponieważ takie skoki ciśnienia są niepokojące.