Nadciśnienie i wkładka hormonalna a wynik badań ALAT, ASPAT, fosfataza alkaliczna, GGT i eGFR

Witam. Proszę o interpretację wyników: alat 924U/I [0-45] aspat 70,8 U/I [0-40] fosfataza alkaliczna 224,5 U/I [39-150] GGT 311,8 U/I [5-39] eGFR (MDRD) 97ml/min/1.73[>90] Mam 34 lata, nie leczę się na nadciśnienie od 2 lat mam wkładkę hormonalną. Dziękuję

Witam. Opisane zmiany wiążą się z poważnym uszkodzeniem miąższu wątroby (czynniki toksyczne - alkohol, leki, zakażenia wirusowe, kamica dróg żółciowych). Proszę bzwzględnie zgłosić się do lekarza POZ który pokieruje dokładną diagnostyką.