Nadciśnienie jako efekt stresu

Cierpię na nadciśnienie. Nigdy nie miałem problemów z poziomem glukozy. Badam się przynajmniej raz na 6 mcy. Cukier w ostatnich latach wahał się od 82 do 110 na czczo. Ostatnio X.14 - 88 i V.15 - 98. Ostatnio przeszedłem ogromny stres spowodowany planowaną operacją. Do szpitala również trafiłem ogromnie przerażony. Na wypisie zauważyłem poziom cukru 126!!!! Czy wynik ten mógł być efektem stresu czy musze się juz tym martwić? Dodam że byłem jak zawsze na czczo. Inne wyniki bez zarzutów.

Witam!
Wynik ten nie jest bardzo niepokojący, rzeczywiście mógł być spowodowany nasilonym stresem. Wskazane jest jednak wykonanie doustnego testu obciążenia glukozą, najlepiej w czasie, gdy stres się zmniejszy, z uwagi na kilkuletni wywiad granicznych wartości glukozy.