Nadciśnienie od 2,5 lat po zatruciu formaliną i ksylenem

Zawsze mialam niskie cisnienie. Od ok 2,5 lat mam nadcisnienie. Pojawilo sie po wypadku z formalina i potem pracy z ksylenem. Bez zabezpieczenia. 2 razy bylam zatruta ksylenem, Objawy potwierdzone przez toksykologa. Obecnie nadcisnienie skaczace do 180/110 bez przyczyny, czesto w nocy, gdy spie.Biore ramipril, 2x2,5mg na dobe obnizylo cisnienie, ale nadal sa skoki np.od niskiego124/81 do 152/91czy141/100. W nocy budzi mnie kolatanie serca.Przy wys. BP Miewam bole w klatce piers i okolicy nerek.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Być może konieczne będzie wykonanie badania 24 godzinnego monitorowania ciśnienia tętniczego. Po badanie lekarskim będzie można określić odpowiednie postępowanie.