Nadciśnienie śródgałkowe przy krótkowzroczności

Witam, mam krótkowzroczność i noszę okulary. Stwierdzono mi także nadciśnienie śródgałkowe, na którego zbicie nie stosuję żadnych leków, ponieważ tak zdecydowała okulistka. Miałam robione wszystkie badania i nie stwierdzono u mnie jaskry. Czy w takim wypadku można założyć na jeden ważny dla mnie dzień soczewki jednodniowe, czy istnieje jakieś ryzyko powikłań? Chciałabym w tym dniu uniknąć okularów, a ponieważ moja wada jest dość duża, bez nich, nie widziałabym zbyt dużo :(

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jak duże jest nadciśnienie śródgałkowe, jednak skoro nie wymaga ono leczenia farmakologicznego podejrzewam, że jednodniowe założenie soczewek kontaktowych jest jak najbardziej możliwe.