Nadczynność tarczycy a nawilżanie powietrza mgiełką solankową

Witam mam pytanie odnośnie zabłockiej mgiełki solankowej. Zakupiłam taką wodę celem używania w nawilżaczu powietrza (rozcieńczam 1 do 3) zgodnie z instrukcją, oraz w inhalatorze. Moje pytanie to jak bezpieczne jest używanie tej wody dla 3 latka oraz dla mnie - mam nadczynność tarczycy. dziękuję Agnieszka

Witam serdecznie.
Niestety wszelkie choroby tarczycy stanowią przeciwwskazanie do używania tego rodzaju preparatów, gdyż zawiera on dość dużą dawkę jodu. Dziecko natomiast może go używać bezpiecznie.