Nadczynność tarczycy i nadmierne wypadanie włosów

Witam. Właśnie dowiedziałam się, iż mam nadczynność tarczycy . Mam mnóstwo objawów z tym związanych nie wspomnę o licznie wypadających włosach oraz odchodzących paznokciach . Jedno mi się nie zgadza od ponad 4 lat po pierwszym porodzie mam problemy ze zbyt dużą masą ciała. Dietetyk 2 krotnie w ciągu 3 lat stwierdził, iż mam nagromadzone 7 kilogramów wody . Jak to się ma do nadczynności ? Czy gdy zaczne leczenie sytuacja ulegnei zmianie. Odźywiam się zdrowo choć przyznaję, iż jem i piję za mało .

Witam, jeżeli już zdiagnozowano nadczyność tarczycy należy przede wszystkim stosować się do zaleceń lekarza i brać leki. masa ciała może się po pewnym czasie unormować. Chyba, że ogólnie pani sposób żywienia wymaga zmian. Co do wody.. często obrzęki, zatrzymywanie wody w organizmie może wynikać z tego, że za mało pijemy. 1,5-2 litry płynów dziennie to podstawa- oczywiście woda, ale proszę włączyć też herbaty niesłodzone (zwłaszcza teraz zimą).I spokojnie poczekać na działanie leków, to może trochę potrwać.