Nadmierne wypadanie włosów i niedoczynność tarczycy

Od dłuższego czasu zmagam się z ciężkim dla mnie problemem. Bardzo wypadają mi włosy. Od ponad roku mam stwierdzona niedoczynność tarczycy. Wiem ,że mój problem wynika również z tej choroby. Jest to dla mnie bardzo trudne gdyż jako młoda kobieta po prostu łysieje. Stosowałam mnóstwo preparatów ,szamponów i odżywek (np.Seria dermena, szampon z pokrzywy, tabletki belissa itp) jednak żaden nie zahamował wypadania włosów.Mam zaledwie 18lat i martwię się ,że za niedługo jedyna opcja będzie peruka.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

konieczne jest wyrównanie poziomu hormonow tarczycy, jaki ostatni poziom TSH?. jakie dawki leków? proponuję udac się do lekarza endokrynologa, warto rowniez udac sie do lekarza dermatologa.

0

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty