Nadczynność tarczycy a zapalenie spojówek

jak długo może utrzymywać się obrzęk powieki górnej oraz dolnej jednego oka (z towarzyszącym zapaleniem spojówek) po leczeniu nadczynności tarczycy wywołanej lekami kardiologicznymi po migotaniu przedsionków obrzęk utrzymuje się 9 mcy. pacjent konsultowany okulistycznie wielokrotnie w badaniach nie wykazano zmian

Dobry wieczór,

Proponuję oznaczenie przeciwciał TrAB celem wykluczenia orbitopatii Graves-Basedowa. Niestety znam przypadki, kiedy nie badano dokładnie chorych w kierunku orbitopatii, a więc proszę to sprawdzić. Jeśli przeciwciała wyjdą dodatnie - wskazany kontakt z endokrynologiem i MRI oczodołów w razie potwierdzenie orbitopatii.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz