Czy będę mogła pomalować rzęsy po takim czasie?

dzień dobry. tydzień temu w niedzielę zaczęło mi się ostre zapalenie spojówek jednak w poniedziałek poszłam do okulisty. zostały przepisane mi 2 rodzaje kropli do oczu (xiflodrop oraz lumobry) I masc do oka floxal. miałam zakończyć kuracje dzisiaj ale lekarka powiedziała że jeśli się nie poprawi to do środy. tylko że właśnie moje oczy są już w dobrym stanie i chce brac te leki do środy aby mieć pewność. w sobotę mam imprezę i zwracam się z głupim pytaniem. jeśli pomaluje rzęsy nowym tuszem do rzęs bo poprzednie zostały wyrzucone, mogę mieć nawrót? czy lepiej nie malować?
KOBIETA, 18 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,przyczyną zapalenia spojówek mogą być zarówno bakterie,wirusy,grzyby czy też alergia.

Choć leczenie może się skończyć to dalej oczy są wrażliwe na substancje drażniące ,co może przyczynić się do nawrotu objawów i rozsiewania przyczyny zapalania spojówek. Najlpeiej odstawić makijaż oczu na czas dwóch tygodni.

Makijaż jest czymś drażniącym.

Jeśli jednak zdecyduje się pani na makijaż to warto zastanowic się czy przyczyną infekcji nie była alergia.

Warto używać preparaty delikatne,przeznaczone dla alergików.