Nadczynność tarczycy u 23-letniej kobiety

Witam, Moje pytanie mieści się w zakresie endokrynologii. Jestem kobietą, mam 23 lata. W ubiegłym tygodniu stwierdzono u mnie nadczynność tarczycy (Tsh 0,005 Ft4 62 Ft3 28) główny objaw tachykardia- pierwszy incydent podczas wypoczynku nad morzem. Czy jeśli w obrazie USG są liczne guzki, tarczyca jest tylko lekko powiększona bez cech zapalenie, osłuchowo brak wzmożonego przepływu naczyniowego oraz nie ma objawów ocznych, to czy jest to raczej wg cech klini. Ch. Basedowa czy aktywne guzki?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest wykonanie diagnostyki. proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa.