Naderwane więzadła krzyżowe i zanik mięśnia uda a rehabilitacja

Dzień dobry. Mam pytanie, trzy tygodnie temu skręciłam lewą nogę w kolanie, pojechałam na pogotowie gdzie włożyli mi nogę w szynę, chodziłam tak przez ponad tydzień. Po zrobieniu usg wyszło że mam naderwane więzadła krzyżowe i że zanika mi mięsień czworogłowy uda. Mam pytanie czy mogę, a nawet powinnam rehabilitować nogę od razu, czy powinnam odczekać jakiś czas?

W Pani przypadku rehabilitować nogę można już teraz. Bardzo ważny jest jednak dobór odpowiednich ćwiczeń i metod. Część bowiem będzie narażać więzadło na dalsze uszkodzenia. Sugeruję wizytę u dobrego fizjoterapeuty.

Pozdrawiam i zapraszam na www.proreh.pl